Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
2019
Datum Tävling Ort Ålder
April
13 Premiärloppet, Skatås Göteborg   Anmälan senast 10/4 ***
27 Lerumsloppet Lerum   Anmälan senast 14/4 ***
Maj
5 Stenungsundsspelen Stenungsund Från 9 år Anmälan här senast 25/4
18-19 Pannkaksspelen Eslöv Från 9 år Anmälan här senast 5/5
25 Trekungakastet Kungälv Från 10 år Anmälan här senast 15/5
26 McDonaldsspelen Trollhättan Från 9 år Anmälan här senast 15/5
Juni
6 Edet Spelen * Lilla Edet Från 7 år
6 Nationaldagskampen (mångkamp) Göteborg S-vallen Från 8 år
8 Alingsåsloppet Alingsås
8-9 Sävedalsspelen Göteborg S-vallen Från 9 år
15-16 Laxaspelen Halmstad Från 9 år
20 (torsdag) Resultattävling (flera grenar). Kontakta Fredrik för info. Halden Från 12 år Anmälan senst 10/6 till Fredrik Haraldsson
23?? Trekungamötet Kungälv Från 7 år
28-30 Världsungdomsspelen Göteborg Ullevi Från 12 år
25 Midsommarhoppet Falkenberg Från 11 år
Juli
xx Götas ungdomsspel Karlstad Från 10 år
5-7 Öresundsspelen Helsingborg Från 12 år
13 Ölandsspelen Högby Från 8 år
19 Kraftprovet Trollhättan Anmälan senast 30/6 ***
26-28 HAIS-spelen Hässleholm Från 8 år
27-28? Stjärnspelen Arvika Från 8 år
Augusti
3 Sky is the limit Mölndal Från 10 år
9-11 USM Trollhättan 15-16 år Prata med din tränare
9-11 JSM Göteborg S-vallen 17-19 år Prata med din tränare
10-11 Jennylunds sommarspel * Bohus Från 7 år
17-18 Getabockspelen Varberg Från 8 år
24-25?? Kungsbackaspelen Kungsbacka Från 9 år
31 Edet runt Lilla Edet    
31/8-1/9 Stonehill games Lerum Från 11 år
September
7-8 Götalandsmästerskapen Kalmar 13-14 år Prata med din tränare
14-15 Varbergs Mångkamp ** Varberg Från 11 år
15 Lilla McDonalsspelen Trollhättan 7-11 år
Oktober
19 Sävedalsloppet Sävedalen    
November
2 Finalloppet, Skatås Göteborg    
* Fokustävling
** Även USM/JSM i mångkamp
*** Betalas av aktiv vid anmälan. Ersättning mot KVITTO (vi ersätter ej sen anmälan)
(Med reservation för eventuella ändringar)
 
Partners
Arrangemang
Antidoping
Våra Sponsorer